Sayın Ali Ercan Akpolat’a Ziyaretimiz

Sayın Ali Ercan Akpolat’a Ziyaretimiz

31 Mart 2024 Yerel Seçimlerinde Adalar Belediye Başkanlığına seçilen Sayın Ali Ercan Akpolat’a Ada Dostları Derneği adına bir ziyaret gerçekleştirilmiştir.

Oldukça verimli geçen ziyarette, Ada Dostları Derneği Başkanı İbrahim Aycan, başkan yardımcısı Zeki Coşkun, sayman üye Aydın Kaplan ve yönetim kurulu üyesi Yaman İrepoğlu’nun yanı sıra, dernek üyeleri Hasan Demirok, Av. Reşit Gürpınar, İlker Özörer ile Adalar Deklarasyonu Çalıştay moderatörü ve derneğimiz üyesi Ali Mengü Şeker hazır bulunarak Sayın Akpolat’a yeni görevinde başarı dileklerini iletmişlerdir.

Ziyarette, Sayın Akpolat tarafından bilgilendirici açıklamalar yapılmış, yeni belediye binası, yeni dönem kent konseyi yapılanması, İETT tarafından Adalar içi ulaşımda kullanılacağı söylentileri bulunan minibüsler, sivil toplumun önemi, Ada yaşamında olması ve olmaması gerekenler ile ilgili faydalı görüş alışverişleri yapılmıştır.

Akpolat, başkan seçildikten sonra ısrarla bisiklete binmeye devam ettiğini, Ada kültürünün bunu gerektirdiğini açıklamıştır. Dernek başkanımız Aycan ise, Adalar’da birincil ulaşım aracının bisiklet olması anlayış çerçevesinde kaymakam, emniyet müdürü ve başsavcımız da dahil olmak üzere temsil makamında bulunan tüm kamu kurumu yöneticilerinden de aynı hassasiyeti ve örnek davranışı talep ettiklerini ifade etmiştir.

Yerel Seçimler öncesinde derneğimiz tarafından açıklanan Adalar Deklarasyonu ile özetlenen sorunlar ve çözüm önerilerinin tasnif edilmiş versiyonu kitapçık haline getirilerek, Belediye Meclisi üyelerine teslim edilmek üzere Sayın Akpolat’a sunulmuştur.

Bu vesile ile Belediye Başkanımıza bir kez daha başarılar dileriz.